Portrét Šikľavá skala

Šikľavá skala  je v letnom období v celku nezaujímavý vodopád vedľa železničnej trate a turistického chodníka. No počas mrazivých zimných dní sa z neho stáva úžasná ľadopádová atrakcia, ktorá púta pozornosť turistov a fotografov. Musím sa priznať, že pozrieť si Šikľavú skalu na vlastné oči, som bol prvýkrát práve túto zimu.

Na fotenie som pozval vernú modelku Sylviu a bol som naozaj rád, že znova pozvanie prijala, nebála sa zimy a šla so mnou vymrznúť k tejto úžasnej ľadovej stavbe. Fotenie sme začali pred ôsmou hodinou ráno, keďže sme sa báli davov turistov (a urobili sme dobre, pretože po fotení davy skutočne začali chodiť). Začiatky boli trošku boľavé. V to ráno bol ľad akosi šmykľavý (napodiv) a ja som dosť padal pri rozkladaní bleskov po priestore. (Sylvia si to dúfam nevšimla, a mohol som si zachovať tvár chlapa. 😀 )
Na blesky som priložil gélové farebné filtre, a tak som mohol vytvoriť teplý efekt v pozadí. Celkovo sme na mieste strávili asi hodinu.

Som rád, že bývam v blízkosti tejto ľadovej nádhery. Dúfam, že sa globálne otepľovanie ešte zdrží a budem si môcť ešte párkrát zopakovať fotenie pri tejto krásnej prírodnej anomálii.  🙂

Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala Portrét modelka - Šikľavá skala

Podobné fotky